Ohlášky 28. neděle v mezidobí, 13. 10.

V pátek 18. 10. po mši sv. v 19:30 si bude s námi povídat o misiích v Rusku křížová sestra s. Filipa, která strávila několik let v městečku Perm. Jaký je život katolíků v Rusku, co obnášela jejich misijní činnost a mnohé další nám poodhalí její povídání.

V sobotu 19. 10. od 9:00-11:30 proběhne v suterénu Velké misijní vyrábění. Vyrábět se toho bude spousta, takže budeme potřebovat pomoc od vás všech. Každý zde najde své uplatnění, jak děti, tak i rodiče či prarodiče. Vyrábění pak zakončíme společným obědem.

V sobotu 19. 10. od 21:00 jste zváni na Misijní most modliteb. Tak jako lidé ze všech koutů světa, i my se sejdeme, abychom se spolu pomodlili za misijní dílo.

Příští neděli 20. 10. budeme slavit Misijní neděli. Sbírka z této neděle bude odeslána na Papežská misijní díla.

Po mších se před kostelem sv. Vojtěcha uskuteční Misijní jarmark od 08:30-09:00 a 11:30 - 12:00. Vybrané peníze si zašlou naše děti na Papežské misijní dílo dětí.

V pondělí 21. 10. zveme do suterénu od 15:30 na setkání seniorů.

Přijměte pozvání na Godzone Tour, které bude mít letos zastávku ve středu 23. 10. ve Zlíně ve Sportovní hale Datart. Program bude od 18:00 – 21:00.

Organizátoři Godzone Tour hledají ještě 65 dobrovolníků do různých oblastí.  Přihlásit je možné na webu https://tour.godzone.sk/

Slovo otce arcibiskupa ke sčítání věřících: Drahé sestry a bratři, děkuji, že se modlíte za budoucnost naší arcidiecéze. Také dnes je sčítání účastníků bohoslužeb. Tentokrát znovu po pěti letech společné pro všechny diecéze v naší republice. Spolu s ostatními biskupy si uvědomuji, jak velkou odpovědnost neseme za budoucnost církve v naší zemi. Zároveň ale vím, že tuto odpovědnost neseme společně s Vámi. Spoléhám nejen na své kněze, ale také na Vás, věřící v jednotlivých farnostech. Vytvářet živá křesťanské společenství je na prvním místě Vaším úkolem. Já s kněžími a jáhny se Vás v tom snažíme podporovat. A všichni společně prosme o dary Ducha a Boží milost, jen Bůh může proměnit lidská srdce. Žehnám všem, Váš arcibiskup Josef.

ZMĚNA BOHOSLUŽEB TENTO TÝDEN Z DŮVODU NEMOCI O. PAVLA

14. 10. pondělí – mše sv. NENÍ v 10:00 na Charitě a v 18:30 u sv. Anny

16. 10. středa – začátek mše sv. v 18:00 u sv. Vojtěcha

17. 10. čtvrtek – mše sv. NENÍ v 7:30 u sv. Vojtěcha

17. 10. čtvrtek – ADORACE JE 8:00-10:00 u sv. Vojtěcha

18. 10. pátek – začátek mše sv. v 18:00 u sv. Vojtěcha

19. 10. sobota – mše sv. NENÍ v 7:30 u sv. Michaela

Prožíváme Rok modlitby. Zde najdete odkaz na zamyšlení o modlitbě spišského biskupa Františka Trstenského.

Prožíváme rok modlitby. Jako praktické cvičení zkusme pamatovat na ticho po mši sv. jako prostor k osobní modlitbě.