Podpořte pronásledované křesťany i v našem kostele

Na tuto středu 25. 11. jsme pozvaní se přidat k mezinárodní iniciativě Červená středa, která připomíná lidi pronásledované pro víru. V naší farnosti bude proto možnost se přijít pomodlit v průběhu celého dne od 8:00 do 18:00 do speciálně vyzdobeného kostela před vystavenou Nejsvětější svátost.

Proč je důležité připomínat si pronásledované pro víru a jaká je historie Červené středy? Na tyto otázky jsme se ptali Petra Jana Vinše, generálního sekretáře Ekumenické rady církví v ČR.

Osobně jsem se mohl setkat s čínskými křesťany, kteří u nás požádali o azyl. Poskytli jsem rozhovor pro DVTV - Čínské křesťanky: Zatkli by nás, protože věříme v Boha, hledají nás už dva roky, bojíme se o rodiny

Účastnil jsem se veřejného setkání na podporu čínských křesťanů v Praze na Václavském náměstí 14. 10. 2018

Příběhy pronásledovaných Křesťanů - Fatima ze Saudské Arábie

Pronásledování křesťanů - biskup Václav Malý

Pronásledování křesťanů se pravidelně věnuje Hlas mučedníků a CSI - Křesťanská mezinárodní solidarita.

Odkazy:

cervenastreda.cz