Prohlédněte si ve fotogalerii rekonstrukci fary a WC kostela

Dnešním dnem jsme dokončili rekonstrukci fary, se kterou jsme stihli udělat i rekonstrukci WC v suterénu kostela. O tom, proč jsem se do takové rozsáhlé rekonstrukce hodlal pustit, jsem psal ve 2. čísle našeho Farním občasníku, článek najdete na str. 8.

Přiznám se, že vidina stěhování se 3x za 2 roky nebyla zrovna nejlákavější. O to víc jsem teď rád, když se ukázalo, jak se vše zdražilo. A i když to někdy nebylo jednoduché, tak jsme tímto krokem, kdy jsme neváhali a do všeho se pustili, ušetřili pro farnost několik 100 tis. Kč. A tak dnes mohu říct, že to za tu námahu rozhodně stálo.

Ve fotogalerii najdete, jak to vše probíhalo.

Rekonstrukce v číslech:

391 201 Kč         WC suterén kostela

86 674 Kč           Přístavba fary úprava topení

Suterén přívod vody

1 398 204 Kč      Fara – vodo, topo, silnoproud, slaboproud

Výměna dveří

Nové podlahy

Nové omítky

Nové koupelny

Nová kuchyně

Nová kancelář

Na opravy zbývá vybrat 400 000 Kč - půjčka do prosince 2023.

Rekonstrukce v datech:

19. 11. 2020 první brigáda stěhování na faře a vyklízení sklepa.

5. 12. 2020 brigáda vyklízení fary a odvoz na sběrný dvůr.

Polovina ledna 2021 – stěhování pana faráře do bytu v podkroví na přístavbě fary.

Leden 2021 – začínají brigády bourací práce, co můžeme, tak si děláme sami, abychom ušetřili. Přichází 8-10 mužů, mladí vedoucí z turistických oddílů. Ženy chystají oběd.

15.2. nastupují řemeslníci na rekonstrukci WC v suterénu kostela a na celkovou rekonstrukci fary, která se naposledy opravovala v roce 1972. Bude se zde dělat nová elektroinstalace, slaboproud, vodo, topo, nové koupelny, nové zařízení kuchyně a kanceláře.

Po 3 týdnech jsou dokončené elektroinstalace na faře.

Mezitím se navíc na faře rozhodujeme, že bude dobré oškrabat staré malby a udělat nové omítky. Opět se tu střídá několik ochotných farníků, farnic včetně vedoucích turistického oddílu na brigádách.

Podařilo se domluvit bratra pana faráře, který jako zedník nastupuje na nové omítky. Opět mu vydatně pomáhá někdo z farníků.

23. 4. sv. Vojtěch dostal dárek, dodělali jsme soc. zástěny na dámských WC pod kostelem. Ještě doladíme pár detailů jako jsou zásobníky na ručníky, mýdla, toaletní papír a rekonstrukce suterénu bude hotova.

Na faře se dokončují obklady koupelen a brigádně probíhá malování.

Vše se chystá na nivelaci podlahy, podlahář nastupuje 30. 4.

Mezitím jsou ve výrobě obložky a dveře.

Čeká se na výrobu a montáž kuchyně a nábytku.

V červenci se pan farář stěhuje zpět. Kuchyně je zatím rozdělána.

Ve čtvrtek 1. 7. je posezení a poděkování brigádníkům.

V sobotu 17. 7. po mši svaté probíhá žehnání opraveného suterénu a fary zlínským děkanem o. Kamilem Obrem a zpěvem ji doprovodily Děcka ze Skoronic, které si připravily i krátké pásmo zpěvů lidových zvyků.

V srpnu dokončena montáž nábytku v kanceláři. Zbývají dokoupit stoličky do kuchyně a kanceláře.

25. 11. 2021 dodělává dodavatel podlah a dveří poslední přechodovou lištu a zámek s kováním do darovaných obloukových dveří, který musel objednat až z Německa.

Tímto dnem je po roce rekonstrukce dokončena.

Díky všem, kdo přispěli:

- pomocí na brigádách

- kdo vařili pro brigádníky

- všem, kdo se za nás modlili

- všem, kdo finančně či jakkoliv jinak přispíváte.