Tipy k prožití adventu

Nedělí 3. 12. vstoupíme do doby adventní. I letos se nabízí několik pomůcek, jak ji prožít.

RORÁTY

Průvodce ranní modlitbou na webu www.roraty.cz nebo i v aplikaci do mobilu.

Farnost Dolní Němčí vám nabízí možnost připojit se v době adventní ke každodenním rorátům prostřednictvím internetu na webové stránce www.roraty.cz nebo v mobilní aplikaci Roráty 2023, která je ke stažení na Google Play.

PRŮVODCE ADVENTEM

Pastorační středisko brněnské diecéze připravilo brožuru Průvodce adventem 2023, která může pomoci k užitečnému prožití adventní doby. Letos si v průvodci opět můžete přečíst myšlenky věřících různého věku a profese, které se vážou k biblickým čtením na adventní dny.

Aplikace Průvodce adventem bude dostupná před začátkem adventu uživatelům mobilních zařízení s operačním systémem Android a iOS, bude možné ji zdarma stáhnout v Google Play nebo v App Store.

ČAS ZTIŠENÍ

Duchovní českobudějovické diecéze Vám připravili dárek v podobě denního rozjímání pro dobu adventní, vánoční, postní a velikonoční. Vy se na oplátku můžete modlit za ně. Pastorační středisko je bude zveřejňovat i virtuálně na následujících místech.

Čas ztišení - Úvodní slovo biskupa Pavla

Rok modlitby vyhlásil papež František jako přípravný rok před Jubilejním rokem 2025.

Texty k Roku modlitby bychom vám chtěli nabídnout několika způsoby. Jsou to opravdu krásná rozjímání, kterými vás jejich autoři chtějí povzbudit a vlít naději, že Bůh, který přišel na naši zem, je stále s námi a stal se naším Zachráncem. Je to Ježíš, který je Láska a dává nám tuto Lásku – sebe. Z toho důvodu bychom byli rádi, kdyby se dostaly k co nejvíce lidem naší diecéze.

FACEBOOK. COM/BOZIDENCB

Každý den adventní, vánoční, postní a velikonoční doby přidáme nové rozjímání na stránce facebooku 'Boží den'.

YOUTUBEPROLIDI.ONLINE

Rozjímání si také můžete poslechnout na našem YouTube kanálu 'YouTubeProlidi.online' v rubrice 'Rok modlitby'.

FARNOST DO KAPSY

Pokud si stáhnete aplikaci 'Farnost do kapsy' do svého mobilu, nemáte jen přístup k informacím o farnostech, ale také Vám denně přijde upozornění na rozjímání. Nastavte si aplikaci prostřednictvím 'Google obchod play' nebo 'App Store' a pak postupujte takto:

v rozcestníku (tři čárky vlevo nahoře) kliknete 'nastavení'

kliknete na 'přidat farnost' a vyberte 'Pastorační středisko'

v položce 'nastavení' označte 'notifikace' a 'Rok modlitby' (obojí musí být označené červeně)

Pak Vám od první neděle adventní , tj. od 3. prosince 2023, každé ráno v 7 hodin přijde rozjímání na den.

POSLOUCHEJTE NA SPOTIFY

TIŠTĚNÁ PODOBA ROZJÍMÁNÍ

Stáhněte si rozjímání a vytiskněte doma: cas-ztiseni-rozjimani-pro-rok-modltiby